CHUDNUTIE Analýza Vašej postavy

CHUDNUTIE Analýza Vašej postavy

Analýza vašej postavy

11250clanok_1_2

V prípade, že máte záujem o vypracovanie analýzy vašej postavy, vyplňte  uvedený formulár a my Vám obratom vypracujeme a emailom zašleme analýzu, ktorá individuálne priamo podľa vašej váhy, výšky, veku vygeneruje, akú máte hodnotu BMI /index pomeru svalov a tukov vo Vašom tele/, aká by mala byť Vaša ideálna váha, aká je úroveň Vášho metabolizmu, spaľovania, koľko kalórií spaľujete v pokoji a presne aké množstvo proteínu potrebujete mať zastúpené v strave, aby váš metabolizmus efektívne spaľoval tuky. Nájdete tam aj rôzne doporučenia na pohyb a lepšiu kondíciu.

 

 

 

Prvá hodnota v analýze je BMI.

Je to celkový ukazovateľ kondície, kde hodnota medzi 20-24 je považovaná za ideálnu váhu z hľadiska zdravia.

 

 

Druhá hodnota je Protein faktor.
Táto hodnota je veľmi dôležitá, pretože podľa najnovších výskumov práve príjem proteínu má kľúčovú úlohu v tom, ako sa človek cíti a akú má váhu. Proteín (bielkoviny) v prvom rade vyživuje svalovú hmotu, ktorá ak je dobre vyživená, tak spaľuje oveľa viac kalórií. V praxi to znamená, že človek má lepší metabolizmus, lepšie spaľuje tuky a teda človek môže jesť viac bez toho, aby pribral.
Druhá kľúčová vec je, že dostatočné množstvo bielkovín doslova reguluje pocit hladu. Ak má človek v strave dostatok proteínu, tak mu „nasýtenosť“  zo skonzumovanej stravy  vydrží oveľa dlhšie a tým sa strácajú všetky chute na maškrtenie sladkostí alebo iných kaloricky veľmi vysokých a teda aj pre telo nevhodných potravín.

 

Poslednou hodnotou je tzv. Resting Metabolic Rate /kľudová miera metabolizmu/,

čo predstavuje počet kalórii, ktoré spálite v  kľude, aj keby ste celý deň len ležal/a/.  Túto hodnotu môžete napríklad použiť na to, aby ste mal /a/ predstavu o tom, koľko kalórií môžete zjesť pre to, aby ste si váhu udržal/a/ alebo znížil/a/.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *