Doprajme si všetko, ale s mierou! :)

Milí naši stravníci, keďže sa blížia jedny z najobľúbenejších sviatkov vianočných, prinášame pre vás tentokrát krátky článok nielen o rizikách prejedania :).

Prejedanie sa počas sviatkov nemá podľa odborníkov dlhú históriu. Charakteristické je hlavne v posledných rokoch v ekonomicky rozvinutých krajinách. „Vyprážané mäsá, rozmanité údeniny, majonézové šaláty, zákusky, hlavne tie krémové, a k tomu namiesto aktívneho pohybu hodiny strávené pred televíznou obrazovkou – to všetko ostro kontrastuje s tým, ako vianočné sviatky prežívali naši predkovia.“

Vianočná hostina sa väčšinou skladala z jednoduchších polievok ako kapustová s hríbmi, šošovicová či fazuľová polievka a zemiakov bez klobás a smotany, ďalej z oblátok s medom, pupákov s makom, vianočky, makovníka či orechovníka a nanajvýš kúska údeného a ryby. Platil prísny pôst, obed zvyčajne tvorili zemiaky bez masti s riedkou nevarenou kapustnicou. Kapor sa na slovenských stoloch postupne udomácnil až po prvej svetovej vojne, s príchodom mnohých českých rodín.

V dnešnej dobe je to ale úplne inak. Väčšina rodín pôst moc nedodržiava a keď náhodou aj trošku áno, tak sa po piatej napráskame šalátom a rybičkou a mnohými inými dobrotami a odfukujeme na gauči. Podľa skúseností lekárov sú vianočné sviatky nielen časom pohody a relaxu, ale aj zvýšených návštev pohotovostí pre vyšší výskyt infekčných hnačkových ochorení, žlčníkových záchvatov, kŕčovitých bolestí žalúdka a iných tráviacich problémov. Dôvodom býva nekontrolované hodovanie, kombinovanie často nekombinovateľných jedál, ale aj málo pohybu. Takýto spôsob stravovania, ako aj prejedanie, nezodpovedá potrebám organizmu, narušuje jeho rovnováhu a vyvoláva niektoré zo spomínaných chorobných zmien.

Čo sa týka kombinácie „tradičných“ vianočných pokrmov, pozor by si podľa nej mali dávať hlavne ľudia, ktorí majú žlčníkové kamene. Na prípravu štedrovečerného šalátu by mali použiť namiesto smotany napríklad nízkotučný biely jogurt či pred použitím mierne obvariť cibuľu. Odborníci deklarujú, že nie sú proti zachovaniu tradičných vianočných jedál, neslobodno však zabúdať na disproporciu medzi príjmom a výdajom energie. Preto zdôrazňujú potrebu dostatočne energeticky náročného pohybu. Takže keď si budete nakladať tretí krát ten fantastický majonézový šalát, tak si spomeňte na krásne miesta, ktoré máme v našom okolí Piešťan, ako napríklad prechádzka v parku, na Červenej veži, na Havrane alebo pre náročnejších Bezovec a choďte spraviť niečo pre svoje zdravie a duševnú pohodu. Rovnaké pravidlá ostražitosti je potrebné cez vianočné sviatky dodržiavať aj pri pití alkoholu. Ľudia by nemali prekročiť odporúčané dávky vhodné pre zdravie srdcovocievneho systému, a teda, muži by mali piť dvakrát dva decilitre vína, najlepšie červeného, a ženy dvakrát jeden dcl vína. A keď sa vám náhodou podarí prekročiť, nezabúdajte na dehydratáciu. 🙂

Rada by som spomenula aj tradície, ktoré niektorí síce poctivo dodržiavajú, ale význam bol dávno zabudnutý. Jeden významovo najkrajší je pre mňa je jedenie oblátok s medom. Požívanie oblátky malo priniesť človeku vnútornú čistotu, pokoj a radosť. Medu sa pripisovala aj magická sila, ktorá má posilniť lásku a dobré vzťahy v rodine. Hovorievalo sa, že ho treba jesť preto, „žeby ľudze buli dobre jag med.“ Ako obradné vianočné jedlo sa podával aj cesnak. Jeho liečivé účinky mali človeku darovať zdravie a dostatok síl na akúkoľvek fyzickú prácu. Z úcty a spolupatričnosti sa prestieralo aj pre toho člena rodiny, ktorý sa z vážnych príčin nemohol zúčastniť na spoločnom stolovaní. Ak sa pri stole zhromaždila celá rodina a nemala žiadneho hosťa, pripravené miesto malo ešte iný význam. Vyjadrovalo ochotu prijímať do domu núdzneho či pocestného.

Či už si vyberiete niektorú z našich obľúbených tradícií alebo si na nás spomeniete a pôjdete na prechádzku, či túru, veríme, že si oddýchnete a strávite nezabudnuteľné chvíle v kruhu rodiny a priateľov.

Krásne a pokojné sviatky Vám zo srdca prajem kolektív Donášky Délia!img_20160803_110858

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *