Hliva ústricová, zdravie z lesa!

Milí zákazníci,

napríklad aj zajtra budeme mať pre Vás navarené fajné, čerstvé jedlo z Hlivy ústricovej – Fantastický Hlivový paprikáš so semolinovými mini kolienkami. No a aby ste si obohatili Vašu informačnú základňu, tu je krátky článok o tejto veeľmi zdraviu prospešnej hube:

Hliva ustricová

Hliva ustricovitá (Pleurotus ostreatus) je drevokazná huba. Ako nezelený organizmus, prijíma zo zelených organizmov, teda stromov, veľa látok, ktoré sú pre jej život dôležité a ktorými nepohrdneme ani my, ľudia. Navyše, hliva obsahuje látky v takom množstve a pomere, ktorý ľudskému organizmu maximálne vyhovuje. Hliva si berie živiny zo stromov a človek si ich môže vziať z hlivy. Hliva obsahuje betaglukány a celý rad vitamínov B, D, C, K, proteínov, sterolov, niektoré mastné kyseliny a stopové prvky chrómu, medi, železa, jódu, sodíka, selénu a zinku. Hliva obsahuje tiež hubovú vlákninu, vďaka ktorej sa z tela uvoľňujú usadené škodliviny a má vplyv na peristaltiku čriev.

Hliva ustricová má dlhú históriu. V starej Číne počas dynastie Song ju ľudia často dávali ako darček svojim priateľom alebo rodine. O tom, že ju považovali za veľmi cennú látku, svedčí aj fakt, že v obchode fungovala ako výmenné platidlo. Aj keď je hliva ustricová veľmi uznávaná a štatisticky najpredávanejšia huba vo svete, verejnosť o nej ešte veľa nevie. Boli to práve slovenskí vedci, ktorí poukázali na liečivé vlastnosti hlivy ustricovej. Ich výskum ukázal, že hliva ustricová pôsobí proti nádorovým ochoreniam. Konzumácia hlivy ustricovej pôsobí pozitívne na náš imunitný systém a zvyšuje jeho aktivitu, pôsobí na poruchy metabolizmu cukru a tuku, pomáha regulovať funkciu čriev, upravuje vylučovanie, upokojuje kĺbové ťažkosti. Navyše upravuje krvný tlak a odstraňuje z tela jedovaté látky, čím zabraňuje ich vstrebávaniu sa do ľudského organizmu. Výskumy poukázali aj na priaznivé účinky hlivy ustricovej pri liečbe ekzémov, kožných alergií, hemeroidov, kŕčových žíl a nádorových ochorení. Hliva tiež pozitívne vplýva na náš krvný tlak, ochorenia srdca, cievnej sústavy a na znižovanie hladiny cholesterolu. Môžeme ju taktiež využiť aj ako prírodné antibiotikum.

Beta glukán v hlive ustricovej je látka, ktorá zvyšuje odolnosť proti baktériám a vírusom, pomáha telu bojovať proti rakovine, regeneruje tkanivá a celkovo posilňuje organizmus. Najviac tejto látky sa nachádza v stopke. Výhodou tejto huby je aj jej neutrálna chuť a variabilita v kuchyni, navyše vzácny beta glukán je veľmi stabilná látka a tak jeho výživné vlastnosti nezničíte varením, ani smažením. Pre pravidelné doplnenie účinných látok môžete hlivu konzumovat v tabletkách.

Účinky beta glucanu
Z množstva výskumov a štúdií, ako aj z praktického používania beta glucanu sú známe nasledovné účinky:
Aktivácia imunitného systému a ochrana pred infekciami
Vhodné užívať počas rekonvalescencie a na získanie vitality a energie. Vhodné pre diabetikov, bezlepkovú diétu, tehotné a dojčiace ženy.

 

Zdroj: zdravie4you.sk